JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

aistbaz_668x303px

KUVVETLİ ASİT BAZ BİLDİRİMLERİ

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca 31/10/2013 tarihli 28807 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kuvvetli Asit veya Baz İçeren Temizlik Ürünlerin Üretimi, İthalatı, Piyasa Gözetimi ve Denetimi İle Bildirim Esaslarına Dair Tebliğe göre, kuvvetli asit baz ürünleri için piyasaya arzdan sorumlu olan üretici/ithalatçı firmalar ürünü piyasaya ilk kez arz etmeden önce bir defaya mahsus olmak üzere Bakanlığa bildirimde bulunmalıdırlar.

Bildirimi yapılmayan ürünler, piyasaya arz edilmemelidir.

İlgili tebliğ doğrultusunda verdiğimiz hizmetler:

  • Ürün ön incelemesi,
  • Ürün güvenlik bilgi formu(MSDS) ve ürün etiketi inceleme işlemi,
  • Bildirim formu ve dilekçelerin hazırlanması,
  • Tüm evrakların bakanlığa teslimi ve takibi,
  • Bildirim formunun tarafınıza ulaştırılması şeklindedir.

Kuvvetli Asit Baz bildirim başvurusunda gerekli olan Güvenlik Bilgi Formları (MSDS) , TSE sertifikalı uzman ekibimiz tarafından en doğru şekilde hazırlanabilmektedir.

 

Kuvvetli asit bazlar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bildirimde bulunulacak ürün etiketleri Türkçe ve mevzuata uygun şekilde olmalıdır. Aynı bilgileri içeriyorsa farklı dillerde bilgiler de etiket üzerinde yer alabilir.

Not: Yurtdışı İngilizce / İtalyanca / Bulgarca iletişim yazışmalarınızda, gerekli belgelerin temini veya  yazışmalar firmamız tarafından sizin adınıza yazışma yada tercüme desteği vermektedir.

 

Uzmanlarımıza ulaşın:  Tel: 0 212 90 90 520   E-Mail: iletisim@prodanismanlik.com

LOGOS