JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

Kontrole Tabi Maddelerin İthalat ve İhracat İzinleri hakkında yönetmelik yaymlandı

duyurubaslik

Sağlık Bakanlığı’ndan özel izne tabi/ kontrole tabi maddelerin (sülfirik asit, hidroklorik asit vb.) ithalat, ihracat ve Serbest Bölge’ye ihracatı için alınması gereken permi ve kontrol belgesi işlemleri uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilmektedir.

İşlemlerin yapılabilmesi için ithalat/ ihracatı gerçekleştirecek firmaların EUP sistemine giriş şifresi almış olmaları gerekmektedir.

 

 

 

Kontrol Tedbirleri

MADDE 14- Bakanlık, kontrole tabi kimyasal madde/prekürsörlerle ilgili her tür faaliyetlerde bulunanların işyerlerinde yerinde tespit ve denetleme yapabilir.

 

Kontrole Tabi Kimyasal Maddelerin Transiti

MADDE 12- İlgili gümrük idarelerince, transit rejiminde bulunan maddeler için çıkış ve varış ülkeleri tarafından düzenlenmiş belgeler aranır.

 

Madde
1-Phenyl-2-propanone
N-acetylanthranilic acid
Isosafrole
3,4- Methylenedioxyphenyl-2-propanone
Piperonal
Safrole
Ephedrine
Pseudoephedrine
Norephedrine
Ergometrine
Ergotamine
Lysergic acid
Acetic anhydride
Phenylacetic acid
Anthranilic acid
Piperidine
Hydrochloric acid
Sulphuric acid
Potassium permanganate (*)
Toluene (*)
Ethyl ether (*)
Acetone (*)
Methylethylketone (MEK) (*)
(*) Bu maddelerin tuzlarının mevcudiyetlerinin mümkün olduğu yerlerde ve bu kategoride listelenen tüm maddelerin tuzları.

Konu ile ilgili süreç, evraklar ve daha fazla bilgi için uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Posted in: Duyurular

Leave a Comment (0) →