JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

hava_668x303px

Hava Aromatize Edici Ürünler Bildirimleri

Hava Aromatize Edici Ürünlerin Üretimi, İthalatı, Piyasa Gözetimi Ve Denetimi İle Bildirim Esaslarına dair tebliğ ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmeliğe uygun olarak hazırlanmış ürünlere ait güvenlik bilgi formlarını ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bildirimlerinizde hizmet vermekteyiz.

Hava Aromatize Edici Ürünler bildirim hizmetlerimiz
• Bildirim Formu başvuru ve belge alım işlemleri,
• Ürün Etiket Bilgilerinin tebliğe göre derlenmesi ve kontrolü,
• TSE sertifikalı kimya mühendislerimiz tarafından yönetmeliğine uyumlu MSDS Güvenlik Bilgi Formlarının (GBF) hazırlanması,
• Ürün teknik bilgi dosyasının derlenmesi (Üretici bilgileri ile ürüne ait bilgi ve belgeleri)

Not: Yurtdışı İngilizce / İtalyanca / Bulgarca yazışmalarınızda, gerekli belgelerin temini veya  iletişimini firmamız tarafından sizin adınıza yürütme yada tercüme desteği vermektedir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca 31/10/2013 tarihli 28807 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Hava Aromatize Edici Ürünlerin Üretimi, İthalatı, Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile Bildirim Esaslarına Dair Tebliğ doğrultusunda, hava aromatize edici ürünler için piyasaya arzdan sorumlu olan üretici/ithalatçı firmalar ürünü piyasaya ilk kez arz etmeden önce bir defaya mahsus olmak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bildirimde bulunmalıdırlar.
Bildirimi yapılmayan ürünler, piyasaya arz edilmemelidir.

İlgili tebliğ doğrultusunda ürün bildirim süreci:

– Ürün ön incelemesi,
– Ürün güvenlik bilgi formu (MSDS) ve ürün etiketi inceleme işlemi,
– Bildirim formu ve dilekçelerin hazırlanması,
– Tüm evrakların ilgili bakanlığa teslimi ve takibi,
– Ürün bildirim formunun tarafınıza ulaştırılması şeklindedir.

Hava aromatize edici ürün bildirim başvurusunda gerekli olan Güvenlik Bilgi Formları (MSDS), TSE sertifikalı uzman ekibimiz tarafından yeni mevzuata uygun en doğru şekilde hazırlamaktadır.

Hava aromatize edici ürünler için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bildirimde bulunulacak ürün etiketi Türkçe ve mevzuata uygun olmalıdır. Aynı bilgileri içeriyorsa farklı dillerde bilgiler de etiket üzerinde yer alabilir.

 

Not: Bakanlık tarafından  belirtilen bilgi ve belgelerin dışında gerekli görülmesi halinde üretici firma/mesul müdür onaylı ek bilgi ve belge talep edilebilir.

Uzmanlarımıza ulaşın:  Tel: 0 212 90 90 520   E-Mail: iletisim@prodanismanlik.com

LOGOS